DIZZY

Dizzy

Band zabývající se interpretací coververzí známých i méně známých písní, namátkou Joe Cocker, Robert Palmer, The Committments a dalšími. Kapela hraje v pětičlenné základní sestavě nebo rozšířená o dechovou sekci, případně vokalistky. Kapela má též zkušenost se spoluprací s Filharmonickým pěvecký sborem Beseda Brněnská a koncertní spoluprací s dechovým sextetem BRASS SIX.

Kapela hraje pravidelně na několika scénách , například v brněnském klubu METRO, taktéž menší klubové koncerty a různé firemní nebo soukromé akce.

Kapela , kterou si vysnil zpěvák Milan Nevídal vznikla v listopadu 2001 a premiérový koncert se uskutečnil v prosinci téhož roku v brněnském klubu Livingstone. Od začátku se věnují coververzím písní známých i méně známých , z nichž některé jsou pro jejich fanoušky známé spíše v DIZZY verzích. Páteř repertoáru tvoří písně od Joe Cockera   přes Tinu Turner , Roberta Palmera  a další.

Kapela zahájila svou činnost v sestavě Jarek Malý (gt), Tomáš Pukl (bass), Petr Hermann (Dr), Milan Nevídal (voc)

 Původní kytarista Jarek Malý se v roce 2009 odešel věnovat vlastním projektům, ale s kapelou čas od času spolupracoval. Na postu jej vystřídal Radek Šebesta . Na basovém postu vystřídal v roce 2009 původního basistu Toma Pukla, který též odešel za vlastními projekty nejprve Maro Abrahám a po jeho odchodu do Fleretu se na jeho postu usadil a kapelu stabilizoval Honza Křemeček.Klávesy původně obsluhoval Karel Matiáš , krátce i Karel Albrecht a olomoucký Ruda Mlynář až od roku 2005 se v kapele objevil skvělý klávesák a člověk Roman Jež.

Nedílnou součástí některých koncertů DIZZY je i dechová sekce,kde se za dobu činnosti kapely objevili na postu saxofonisty například Honza Vašina, Radim Hanousek,Polda Dvořáček a trumpetisté Jordan Dabov,Josef Buchta , Petr Hnětkovský a Pavel Petrla. V minulosti se v sestavě DIZZY objevovali i vokalistky - Zuzana Růžičková , Milena Strachová, Soňa Dohnalová, Dominika Kazdová, Martina Pospíšilová a Vendula Příhodová.

Na jaře 2012 Milan Nevídal kapelu rozpustil a začal  účinkovat se svým sólovým projektem volného sdružení DIZZY man and friends a pomalu dávat dohromady novou sestavu DIZZY. Od podzimu 2012 vykrystalizovala  současná sestava. Po třech letech se do kapely vrátil  kytarista Jarek Malý, basy se ujal Ondra Veškrna a za bicí usedl David Křetínský, který už řadu let alternoval. Vyměnil si post s původním  bubeníkem  Petrem Hermannem, který s kapelou také vystupuje v rámci unplugged programu. Součástí širší sestavy je i dechová sekce ve složení Tomáš Hruška - sax a Jirka Dostál - trumpet (alternují Honza Barák-sax a Tomáš Prokop – trumpet)

Od jara 2013 s kapelou opět spolupracují vokalistky a to dokonce tři - Petra Jonášová , Jana Filová a Marta Břeňová. V roce 2013 kapela účinkovala na festivalu Čarodějáles a v roce 2013 ,2014 a 2016 na festivalu Bílovická křižovatka. Na konci roku 2014 kapela vydala dvojdisk CD/DVD "LIVE in MD". Od roku 2015 kapela koncertuje i v zahraničí.


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace