JAROSLAV UHLÍŘ S KAPELOU

Jaroslav Uhlíř s kapelou

Jaroslav Uhlíř je zpěvák, klavírista a skladatel populární i filmové hudby. Zprvu hrál v různých kavárenských tanečních skupinách, byl varhaníkem Prominence, vedoucím skupiny Evy Pilarové, členem Faraonu s prvními úspěšnými skladbami René, já a Rudolf a Holubí dům. Po roce 1977 začal studovat Lidovou školu umění, specializované účelové studium pro pracující (nyní Konzervatoř Jaroslava Ježka), obor dirigování u J. Fialy a skladbu u V. Neumanna.

Od roku 1977 komponuje Jaroslav Uhlíř filmovou hudbu např. ke snímkům Ať žijí duchové, Bloudění orientačního běžce, S čerty nejsou žerty, Tři veteráni, Vrchní, prchni, Královna Koloběžka, Princové jsou na draka, Lotrando a Zubejda ...

V roce 1988 natáčí se Zdeňkem Svěrákem první dětský písničkový pořad pod názvem Hudba: Uhlíř, Slova: Svěrák, který byl původně připravován jako jednorázová oslava dvaceti let spolupráce. Pořad má obrovský ohlas a na jeho základě vzniká Hodina zpěvu, která od roku 1989 pravidelně každý rok o Vánocích představuje dětem nové a nové písničky autorské dvojice Uhlíř-Svěrák.

V současné době hraje Jaroslav Uhlíř svá dětská představení z cyklu Hodina zpěvu a jako host účinkuje se svou vlastní kapelou na mnoha hudebních festivalech a koncertech.


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace