GAZDINA ROBA

Brněnská kapela Gazdina roba fungovala přibližně od roku 2003 jako studiový projekt s pouze sporadickou pódiovou prezentací. V roce 2013 se mezi staré přátele vrací bubeník Zbyněk Raušer (dnes Portless, Tibet, Animé), aby se současně ujal produkce debutového alba Deset let jsme se neviděli a dal tak kapele zásadní impuls k faktickému restartu. Spojení tvůrčího elánu kapely a Zbyňkových profesionálních zkušeností, zdá se, zafungovalo.

 

Debutové album (2014) s příznačným názvem je především jakýmsi ohlédnutím za historií kapely a obsahuje písničky, které vznikaly v rozpětí více než deseti let. Producentský vklad tak spočíval především v „utřídění“ všech vlivů, které se v písničkách odrazily.

 

O dalším vývoji v podstatě rozhodlo příznivé přijetí publika už na tour k debutové desce a Gazdina roba se z původně plánovaných „pár koncertů ročně“ proměnila v „normálně“ fungující kapelu.

 

Další zlom následuje v roce 2015, kdy se kapele po desítkách odehraných koncertů v klubech i na menších festivalech podařilo prosadit na legendární festival Českéhrady.cz a vejít tak do širšího povědomí publika i pořadatelů.

 


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace