CIMBÁLOVÁ MUZIKA HARAFICA

Cimbálová muzika Harafica

Cimbálová muzika Harafica dnes i přes svou nedlouhou historii patří ke stálicím hradišťského folkloru. Muzika byla založena v roce 1999 jako další z mladých dětských cimbálových muzik při ZUŠ v Uherském Hradišti. Zakladatelem byl učitel Pavel Štulír, který dodnes patří mezi nejvýznamnější osobnosti v rozvoji folklóru a především cimbálových muzik na Uhersko-hradišťsku. V roce 2005 se muzika osamostatnila a rozhodla se nadále působit ve stávajícím složení, ale pod novým názvem – HARAFICA. V tu dobu již muzika měla zkušenosti ze spolupráce s mnoha folklorními soubory. Od roku 2005 aktivně spolupracuje s dívčím pěveckým sborem Darebnice. Výsledkem této spolupráce je mnoho vystoupení. Harafica se snaží rozvíjet svoji činnost především v oblasti tradičního folkloru (Vánoční koncerty, Tancujeme s Haraficou, Besedy u cimbálu na zahrádce Koruna, Večery u Slovácké búdy).

 

Uměleckým vedoucím je Petr Gablas, který nejenže navazuje na práci Pavla Štulíra, ale také obohacuje muziku svými znalostmi lidové hudby různých folklórních oblastí, ale i dalších hudebních žánrů, a tím jí dodává vysokou umělecko-interpretační hodnotu. Primášem muziky je od roku 2010 Martin Melichárek.


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace